понеділок, 27 квітня 2020 р.

Книга для дітей про коронавірус.




Пандемія коронавірусу — серйозне випробування для всього світу. І однією з найбільш вразливих частин населення у цій ситуації є діти. Вони стали заручниками незвичних та незрозумілих для них обставин. Змінилися їхні щоденні ритуали та розпорядок дня. Пояснити ситуацію та заспокоїти дітлахів покликана книжка, що вийшла 7 квітня у британському видавництві Nosy Crow. Простою мовою вона відповідає на запитання, які цікавлять дітей віком від 5 до 9 років: «Що таке коронавірус? Як він передається? Що станеться, якщо його підхопити? Чи є ліки від коронавірусу? Чому деякі заклади, в які ми зазвичай ходимо, закриті?» Видавці Nosy Crow запросили до створення книжки всесвітньо відомого ілюстратора Акселя Шеффлера, який охоче доєднався і проілюстрував безкоштовне інформаційне видання, яке пояснює дітям, що таке коронавірус у найкоротший термін. Консультантом виступив фахівець Лондонського інституту гігієни та тропічної медицини професор Ґрехем Медлі. Попри велике навантаження, він переглянув книгу, і його пропозиції, разом із рекомендаціями від очільників молодших навчальних закладів та дитячого психолога, були включені до остаточної версії книги. Автори книги сподіваються, що вона надасть психологічну та інформаційну підтримку дітям та їхнім батькам і допоможе відповісти на складні запитання у важкі часи. Видавництво «АРТБУКС» видає «Коронавірус. Книга для дітей» українською мовою із просвітницькою метою і прагне цим допомогти маленьким читачам краще впоратися із вимушеним перебуванням на карантині, а дорослим — легко та якісно пояснити малечі, що таке коронавірус та обґрунтувати вжиті щодо цього явища заходи. З дозволу правовласника, «АРТБУКС» є видавцем цієї книжки в Україні й друкує наклад видання, а також публікує електронну версію для самостійного завантаження на сайті видавництва.

понеділок, 20 квітня 2020 р.

Всеукраїнський День довкілля


Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля 

   Відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами.



Віртуальна виставка

  Powered by emaze

пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

Корисне читання

10 науково доведених причин, 
чому потрібно читати книжки

Ми перестаємо читати книги. Дедалі частіше ми читаємо короткі тексти з екрана телефона, e-book або слухаємо аудіокниги. Але читання книжок важливе – так стверджують науковці.

Високий темп життя і мобільність змушують нас читати короткі тексти, інформаційні дайджести з дисплеїв смартфонів, планшетів, комп’ютерів.

Навіть якщо ми й присвячуємо час літературі, то хіба що прослуховуванню аудіокниг. Але вчені стверджують: читання книжок має кілька переваг перед їх прослуховуванням, ну а читання паперових книг зі свого боку ліпше, ніж їх електронних аналогів. Як наука обґрунтовує користь від читання? Чому книжки паперові краще електронних?

Портал Дім іновацій проаналізував купу досліджень та зібрав цілу низку аргументованих причин, чому варто читати книжки.


1. Ви ліпше розумієте сенс, коли гортаєте сторінки

Дивовижно, але торкання до сторінок книги під час гортання – це такий собі «якір», що допомагає мозку надійніше запам'ятати суть прочитаного. Коли ви гортаєте сторінки на екрані електронного пристрою, то не торкаєтеся пальцями паперу з його фактурою і вагою, а коли прослуховуєте аудіокниги, то взагалі отримуєте інформацію одним суцільним потоком, без фізичних «якорів». Тому матеріал аудіокниг і e-book засвоюється гірше.

2. Ви привчаєте своїх дітей до читання

Дослідження доводять, що батьки-книголюби надихають своїх дітей теж ставати завзятими «книжковими хробаками». Для них читання не буде нав’язаною процедурою, необхідною для навчання, а перетворюється на розвагу, що благотворно впливає на подальше життя: вони розвивають навички читання і згодом, коли їм необхідно засвоїти інформацію, викладену письмово, вони роблять це легше за ровесників, які не звикли до читання.

3. Паперові книжки читаються швидше

Експеримент групи дослідників показав, що текст з паперу люди сприймають легше і читають швидше. На прикладі короткого оповідання було доведено, що читання тексту з екрана електронної книги забирає на 10,7% більше часу, ніж читання його паперової версії. Користувачі планшетного ПК прочитали той самий текст на 6,2% повільніше, ніж ті, хто читав оповідання з паперу.

4. За допомогою паперової книжки легше розібратися в новому питанні

Ще одне дослідження виявило, що читачеві простіше розібратися у новій, незнайомій тематиці, якщо він читатиме відповідний текст із паперу, а не з екрана. Зрозуміло, що коли ви вперше намагаєтеся щось зрозуміти, вам доведеться перечитувати підручник кілька разів. Але у випадку з паперовим підручником випробовуваним доводилося рідше перечитувати текст, щоб вникнути в суть питання.

5. Читання робить дітей розумнішими

Уміння розуміти світ безпосередньо пов’язано з лексиконом: коли ми називаємо речі, знаємо їхні назви, то легше осягаємо суть подій. І як показали дослідження, у дитячих книжках лексикон у півтора рази більше, ніж словниковий запас, який використовують у програмах телебачення, і приблизно на стільки ж багатший за лексику випускників вишів. Розширення лексикону за допомогою читання дитячої літератури не тільки розвиває навички кращого розуміння прочитаного, але також покращує інтелект загалом – у дитячому віці і в подальшому житті. Про це свідчать тести, які проводили дослідники.

6. Читання – секрет довголіття мозку

Учені довели: читання допомагає з роками зберегти добру пам’ять і сповільнити її погіршення у процесі старіння організму. Як традиційна зарядка допомагає підтримувати у формі тіло, так читання постійно тримає в тонусі мозок, пам’ять і не дозволяє їм старіти. Причому бажано не починати багато читати в літньому віці, а займатися читанням, хай і помірно, та з дитинства чи юності.

7. Читання проти хвороби Альцгеймера

Неймовірно: заняття, які вимагають зосередженості мозку, зокрема гра в шахи, розв’язування головоломок і, звісно, читання, зменшують імовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 2,5 разу! Слабка мозкова активність істотно підвищує шанси появи та розвитку цього небезпечного захворювання.

8. Книжки допомагають спілкуванню
Звичайна белетристика, оце зневажене багатьма «легке читання», розвиває в людях емоційний інтелект. Завдяки співпереживанню героям художніх творів ми легше розуміємо емоції інших людей в реальному житті, адже розвиваємо неабиякі навички емпатії. Тому читання, як це не дивно, хоч і не є соціальною активністю, а все ж допомагає нам ставати більш соціальними істотами, чуйними і здатними до співпереживання.

9. Найліпше снодійне – це книжка

Відомо, що робота з електронними пристроями з певних причин збуджує, подразнює психіку. Водночас вечірній ритуал читання паперової книги  допомагає налаштуватися на здоровий сон, сприяє розслабленню, перемикає мозок із денної клопотнечі на спокійну ніч. Учені стверджують: читання книжки з екрана смартфона чи планшета перед сном може, навпаки, відстрочити момент засинання і знизити якість відпочинку.

10. Розслабитися з книжкою в руках

Ідіоматичний вираз «розслабитися з книжкою в руках» насправді є дієвим рецептом: дослідники довели, що читання може до 68% знизити стрес – це ефективніше, ніж антистресова дія спокійних прогулянок чи прослуховування музики. «Втеча від реальності» внаслідок занурення в книгу будь-якого жанру (!) допомагає також відсунути неспокій і турботи на другий план, бо мозок не здатен концентруватися на кількох предметах одночасно. Тому читання – прекрасний спосіб забутися, якщо вас обсіли безпідставні хвилювання або ви не можете відпустити якусь ситуацію, котра непокоїла вас удень.

11. Читайте під час їжі! Звісно, якщо вам цього хочеться

Дивовижно, але поширена думка, що під час їжі краще зосередитися саме на їжі – нібито, це допомагає травленню, – не зовсім правильна. Якщо читати під час уживання харчів, то ви пережовуєте їх повільніше й довше, що благотворно впливає на їх засвоюваність. Тому читати під час їжі як мінімум не шкідливо.

середа, 8 квітня 2020 р.

8 квітня


Знаменні події цього дня:

 У 2003 році під Каїром виявлено найдавніше поховання. Археологи, які проводять розкопки в передмісті Каїра виявили поховання, датоване часом першої династії фараонів (3000 років до нашої ери).

 У 2001 році церква виступила проти «Формули-1». 

У 1999 році в ніч з 7 на 8 квітня: незадовго до півночі авіаносець «Теодор Рузвельт» і ракетоносний крейсер НАТО, що базуються в Адріатичному морі, випускають кілька десятків крилатих ракет «Томагавк» по Белграду і іншим районам Югославії. 

У 1999 році уряд Югославії оголошує про припинення бойових дій в Косово. 

У 1997 році срібний долар 1804 року продається в Нью-Йорку за рекордну суму 1 млн 815 тис. доларів США. 

У 1992 році сербська громада в Боснії проголошує створення незалежної республіки.

 У 1991 році компартія Молдови оголосила про непокору КПРС. 

У 1990 році на американському каналі ABC розпочато прем'єрний показ серіалу «Твін Пікс». 

У 1990 році над Івано-Франківською міською радою, вперше за радянський період, підняли український національний прапор. 

У 1990 році створено благодійний Міжнародний фонд «Відродження» (українське відділення «Фонду Сороса»). 

У 1988 році СРСР оголосив про рішення вивести війська з Афганістану. У 1986 році Горбачов під час візиту в Тольятті вперше вжив слово «перебудова». 

У 1974 році в Радянському Союзі на екрани виходить комедія Ельдара Рязанова «Неймовірні пригоди італійців в Росії». 

У 1971 році відбувся перший Всесвітній конгрес циган в Лондоні, який прийняв циганський гімн і прапор. 

У 1970 році аварія на радянському атомному підводному човні проекту 627А «Кіт» К-8. Пожежа, що почалася на глибині 140 метрів в районі Біскайської затоки в 300 милях від берегів Іспанії, призводить до загибелі підводного човна і 52 членів екіпажу, в тому числі його командира - капітана 2-го рангу Всеволода Бессонова, посмертно удостоєного звання Героя Радянського Союзу. 

У 1967 році греки і турки відновлюють бойові дії поблизу Лімасола, Кіпр. 

У 1966 році відбулося обрання Леоніда Брежнєва Генеральним секретарем ЦК КПРС. 

У 1957 році в Москві п'єсою В. Розова «Вічно живі» відкрився театр «Современник». 

У 1951 році директор ФБР докладує сенату США про те, що в разі війни з СРСР американські комуністи планують акти саботажу в ключових галузях промисловості. 

У 1947 році фіксується найбільша пляма на Сонці (до 18 млн квадратних кілометрів). 

У 1946 році в Женеві відбулося останнє засідання Ліги Націй. 

У 1945 році американські війська виявляють склади викрадених нацистами картин і золота в соляних шахтах Мульхаузена. 

У 1945 році радянські війська 3-го Білоруського фронту почали штурм міста і фортеці Кенігсберг. 

У 1945 році радянський льотчик Михайло Девятаев, перебуваючи в німецькому полоні, захопив літак і перелетів до своїх. 

У 1944 році війська 1-го Українського фронту Радянської армії вийшли на кордон СРСР з Румунією і Чехословаччиною на фронті протяжністю 200 кілометрів і захопили районні центри Станіславської (нині - Івано-Франківської) і Чернівецькій області. 

У 1944 році радянські війська почали Кримську операцію. У 1943 році в США заморожується зростання цін і зарплати. 

У 1942 році в СРСР створена перша Білоруська партизанська бригада. 

У 1941 році в Червоному морі італійської підводним човном затоплено британський крейсер «Кейптаун». 

У 1940 році початок операції НКВС з ліквідації польських військовополонених у Катинському лісі під Смоленськом.

 У 1939 році Італія анексує Албанію. Її монарх зрікається престолу. 

У 1933 році Великобританія наклала ембарго на поставки в країну радянських товарів. 

У 1928 році Церква в СРСР позбавлена ​​статусу юридичної особи і фактично стає поза законом.

У 1920 році декретом ВЦВК заснована нова військова нагорода - Почесна революційна зброя. 

У 1919 році Україна проголошена радянською республікою. 

У 1919 році французькі війська залишають Одесу.

 У 1918 році Декрет Раднаркому про створення волосних, повітових, губернських і окружних комісаріатів з військових справ (військкоматів), які замінять військові відділи Рад (для контролю над провідними фахівцями зі старих кадрів). 

У 1918 році німці зайняли Харків, уряд Донецько-Криворізької республіки евакуйовано. 

У 1918 році російський триколор замінений червоним прапором. 

У 1913 році в Пекіні починає роботу перший китайський парламент. 

У 1904 році Великобританія і Французька республіка підписали угоду, названу «Сердечною угодою» (Антантою). 

У 1902 році підписується російсько-китайська угода про поступове виведення російських військ з Маньчжурії. 

У 1901 році російська поліція встановлює стеження за Леніним, який знаходиться за кордоном. 

У 1872 році в Петербурзі виходить перше російське видання «Капіталу» Карла Маркса. 

У 1853 році відкривається перший офіційно зареєстрований шаховий клуб. 

У 1848 році в Австро-Угорщині оголошено рівноправність мов. 

У 1847 році арешт в Києві поета Т. Г. Шевченка і історика М. І. Костомарова за приналежність до Кирило-Мефодіївського братства. 

У 1838 році пароплав «Brunel Isambard» завершує свою першу подорож з Брістоля в Нью-Йорк. На подорож було потрібно 15 днів. 

У 1830 році Мексика забороняє подальшу колонізацію Техасу американцями. 

У 1783 році видано маніфест Катерини II про приєднання Криму до Росії. 

У 1767 році королівство Аютия (Таїланд) впало під тиском бірманських військ. 

У 1766 році в США запатентована перша пожежна драбина. 

У 1722 році за наказом Петра I в Петербурзі починаються систематичні спостереження за погодою.

 У 1605 році шведський король Карл XI розпорядився заснувати місто Оулу (нині - один з найбільших фінських міст). 

У 1548 році Перу оголошено територією Іспанії. 

У 1525 році володіння Тевтонського ордена перетворені в нову державу - герцогство Пруссія. 

У 1513 мореплавець Понсе де Леон оголошує Флориду володінням Іспанії. 

В 1480 католицькою церквою оголошується хрестовий похід для відвоювання у мусульман Отранто (Південної Італії). 

У 1139 році засновник і перший Король (з 1130) Сицилійського королівства Рожер II відлучений від церкви. 

У 1093 році монахи Королівства Англія під керівництвом Волкеліна переїхали в новий храм - Вінчестерський собор - в той час один з основних храмів Британії. Він розташований в графстві Гемпшир, Великобританія. 


понеділок, 6 квітня 2020 р.

Цирк du Soleil



Цирк du Soleil 3 квітня виклав у відкритий доступ запис своєї вистави, щоб розважити людей, які змушені залишатися вдома через коронавірус.

«Насолоджуйтесь дома, у перших рядах моментами, що надихають, від наших культових шоу. Ми пропонуємо вам відірватись від повсякденного життя. Хочемо зробити внесок, поширюючи радість, щастя, навіть далеко від вас. Залишайтеся в безпеці», — передає пресслужба цирку.


пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

#Карантинмандри



Кому там було скучно і сумно на карантині?
 Тепер не буде. 
 Українські гіди об'єдналися, аби влаштувати неймовірні online-подорожі нашою країною упродовж карантинного квітня. І це не першоквітневий жарт!
🙈 Екскурсоводи дуже сумують за допитливими туристами та можливістю знайомити їх із своїми містами. Тож зустрічайте проект #карантинмандри за аналогією ідеї #карантинтрэвел. 25 (а може далі й більше) провідників супроводжуватимуть вас у "поїздках" за таким розкладом:
🔺3/04, 12:00 – Кривий Ріг, @Огур Володимир, прямий ефір у fb
🔺3/04, 19:00 – Харків, Валерия Кульшицкая (Харьков. Экскурсии для Своих), запис
🔺5/04, 12:00 – Верховина, @Лена Рашковська (Музей галЄрія традицій та обрядів), прямий ефір у fb
 🔺5/04, 15:00 – Київ, Оксана Воробьева (Oksana Vorobiova)Vorobiova, конференція Zoom 🔺6/04, 19:00 – Чернівці, Ludmila Rogova Czernowitz (Майстерня цікавої прогулянки. Екскурсії в м.Чернівці), конференція Zoom: https://zoom.us/j/703066269
🔺7/04, 12:00 – Івано-Франківськ, Береза Бетула (Bereza Betula Alba)tula Alba (Творча Криївка), прямий ефір у fb
🔺8/04, 19:00 – Одеса, Alyona Kaletynska, конференція Zoom
🔺10/04, 13:00 – Київ, Sofia Hrabovetska (Walk & Talk. Kyiv Tours), конференція Zoom
🔺10/04, 16:00 – Полтава, Анна Шендрик (Феєрверк мрій - агенція креативного туризму), прямий ефір в Youtube
🔺11/04, 13:00 – Дніпро, @Anton Anatoliyovich, прямий ефір у fb
🔺11/04, 19:00 – Ужгород, Марія Заболотна (Жуй у Мандрах), конференція Zoom
 🔺12/04, 17:00 – Вилкове та Дунайський заповідник, Yaroslav Kozak (Добре поїхали!), конференція Zoom
🔺13/04, 19:00 – Вінниця, Tanya Rybak (Таня Рибак про #ВінницькіШтучки), конференція Zoom 🔺14/04, 18:00 – Луцьк, Дмитро Безвербний, конференція Zoom
🔺15/04, 16:00 – Мукачево, Максим Адаменко (Maks Adamenko) (Екскурсії з Максом Адаменко), конференція Zoom
🔺16/04, 14:00 – Маріуполь, @Кристина Ханча (Вежа - Vezha Creative Space), конференція Zoom
🔺17/04, 19:00 – Запоріжжя, Roman Akbash (Бюро подорожей у часі) конференція Zoom
🔺20/04 – Львів, @Taras Kobryn (Lion's way - tour guide in Lviv), конференція Zoom
🔺21/04 - Херсон, 14:00 - Андрій Селецький ("часи Другої Світової Війни на Півдні України", прямий ефір з вулиць міста)
🔺21/04, 19:00 – Київ, @Діана Козелкова (Туристична компанія "КолоКрай"), запис
🔺22/04 – Херсон, 14:00 - Я (Экскурсии, сувениры для туристов и херсонцев)
🔺23/04, 19:00 – Ужгород, @Владислав Товтин, конференція Zion
🔺24/04, 19:00 – Мукачево, Ihor Huledza (Екскурсії Закарпаттям з Ігорем Гуледзою), конференція Zoom
 🔺25/04, 12:00 – Рахів, @Olga Shkuro (Екскурсії. Рахів), конференція Zoom
🔺26/04, 15:00 – Херсон, Виталий Бугаенко, прямий ефір у fb
 Кожен гід дасть тему й лінк на віртуальну прогулянку на власній facebook-сторінці за день до ефіру. Екскурсії відбуватимуться з балконів/вікон/диванів/авто/вулиць. З презентаціями, жестами, харизмою.
 Словом, будуть дуууууже різними!
 Робочі мови: українська та російська.
Зберігайте, поширюйте, долучайтеся!

четвер, 2 квітня 2020 р.

Міжнародний День дитячої книги






   Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967)  — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

  2 квітня вся літературна спільнота святкує ювілей Ганса Крістіана Андерсена. Це найвидатніший казкар світу, знаменитий данський письменник, який писав вірші, поеми, п’єси, нариси, але обезсмертив своє ім'я геніальними казками - сумними, веселими, романтичними, мудрими і повчальними, що увібрали в себе оптимізм і віру у краще майбутнє прийдешніх поколінь.







середа, 1 квітня 2020 р.

1 квітня - День їстівної книги


🙋 1 квітня~День їстівної книги 📖🎂 
(Міжнародний фестиваль їстівних книжок)

 💯 Деякі книги потрібно спробувати, інші проковтнути, а треті — розжувати і перетравити», — сказав якось сер Френсіс Бекон. 
😋 Схоже, деякі люди сприйняли його слова буквально і почали практикувати це раз на рік. 
🎈 Міжнародний фестиваль їстівної книги, також відомий як День їстівної книги, — це щорічний захід, який проводиться 1 квітня або в найближчі до цієї дати дні в різних країнах світу. І це не першоквітневий жарт… Ця подія об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім — з’їдають в той же день. Шанувальники книг об’єднуються, щоб насолодитися одночасно мистецтвом книжкової справи і майстерністю кулінарів. Нагороди традиційно присуджують в таких категоріях як «найбільш креативна», «найменш їстівна», «найкращий смак», «найсмачніша на вигляд», «найкращий роман», «найкраща дитяча книга» і т.п.





Національний тиждень читання

          З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменни...