вівторок, 31 березня 2020 р.

Цікаві факти про книги


20 цікавих фактів про книги📗💚 

 1. Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос. 

2. Перша в світі газета з'явилася в Римі понад дві тисячі років тому. Вона називалася "Події дня", але в ній не було новин, тільки царські укази і оголошення. Газета листувалася від руки, і гінці розвозили її знатним людям. 

3. Найстаріша друкована кольорова книжка - китайське керівництво по каліграфії і малювання, було створено в 1633 році.

 4. До 18 століття в деяких бібліотеках книги були прикріплені до полиць ланцюгами, досить довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.

 5. Римський імператор Марк Аврелій платив поетові Оппіану по золотій монеті за кожну написаний рядок. Оппіан написав дві поеми, про риболовлі та полювання, заробивши двадцять тисяч монет. 

6. Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.

 7. 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald's.

 8. Президент США Теодор Рузвельт читав по одній книзі в день, а Девід Боуї - 3-4 в тиждень. 

9. Вираз "книжковий хробак" походить від крихітних комах, які харчуються корінцями книг. 

10. Засновник компанії Nike Філ Найт дозволяє заходити до власної бібліотеки тільки тим, хто зняв взуття.

 11. В англійській мові є окремий термін для позначення запаху книг - бібліосміа. А страх того, що у вас не залишиться, що почитати називається абібліофобія. 

12. Найвідоміший книжковий злодій, американець Стівен Блумберг, викрав 23 000 книг з 268 бібліотек, загальну вартість яких оцінили в 5 мільйонів доларів. А книга, яку в світі викрадали рекордну кількість разів - це книга рекордів Гіннеса. 

13. До 1985 року американські видавництва часто використовували свинець у фарбі для друку. Тому тепер в США заборонено продавати або передавати дитячі книги, старше 33 років, без тесту на вміст свинцю. 

14. У 2010 році Бібліотека конгресу США оголосила про створення Twitter архіву абсолютно всіх твітів. Однак у 2017 році було вирішено зберігати тільки суспільно важливі твітти. 

15. "Німецький словник" вважається найбільшим в світі. Складати його почали брати Грімм в 1854 році, далі роботу продовжили інші, менш відомі автори, і праця була закінчена тільки в 1971 році. Словник налічує 34519 сторінок і виданий в 33 томах.

 16. В різний час під заборону потрапляли такі книги як "Убити пересмішника", Харпер Лі, "Лоліта", Набокова, "Над прірвою в житі", Селінджера, "1984" і "Скотний двір" Оруелла і навіть "Пригоди Гекельберрі Фінна" і " Гаррі Поттер". 

17. Лише 2% книг в світі продаються накладом понад 500 000. примірників. Середній тираж книг в Україні – 3000 примірників. 

18. У своїх книгах Вільям Шекспіра в 10 разів частіше писав слово "любов", ніж "ненависть". 

19. Під час читання майже 50% часу наші очі дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть, як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися. 

20. Нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%.

пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Бібліотеки online


  ВІДВІДАЙТЕ БІБЛІОТЕКИ ВІРТУАЛЬНОГО ПРОСТОРУ!



Під час карантину, у зв'язку з неможливістю відвідувати реальні бібліотеки пропонуємо вам завітати до електронних бібліотек. Читайте не виходячи з дому!


http://info-library.com/ - Електронна бібліотека для школярів, студентів. Містить багато підручників з різних дисциплін.
  http://www.elibukr.org/index.php/uk/ - Електронна бібліотека України. http://www.chl.kiev.ua/elibrary/Book/Index - Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей.
  http://chytanka.com.ua/ - Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”. http://www.bookland.com/ukr - Магазин електронних книг.
  http://ukrlit.org/ - Публічна електронна бібліотека української художньої літератури. http://flibusta.is/stat/lang/uk – Книжкове братерство «Флібуста».
  http://ae-lib.org.ua/index.htm – Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури. http://www.library.com.ua/ - Библиотека. Читаем онлайн. 
https://derevo-kazok.org/audio-tales/ - «Дерево казок» - читати та слухати аудіо-казки різних народів онлайн.
  http://elib.org.ua/ - Українська цифрова бібліотека.
  https://bookwa.org/ - Електронна онлайн-бібліотека «Буква».
  http://dspace.kntu.kr.ua/ - Електронний репозитарій КНТУ (eaKirNTU). http://www.library.com.ua/ - Большая Одесская библиотека.
  https://www.e-reading.club/ - Большая онлайн библиотека e-Reading.
  http://lib.com.ua/ - Большая электронная библиотека.
  http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/ua/elib.exe… – Електронна бібліотека «Україніка». http://onlinebooks.library.upenn.edu/ - Бібліотека Пенсильванського університету. https://www.bartleby.com/ - Онлайн бібліотека «Bartleby».
  https://archive.org/index.php - Найбільша англомовна база безкоштовних цифрових книг «Internet Archive».
  https://openlibrary.org/ - Бібліотека творів класичної літератури.
  http://www.gutenberg.org/ - Бесплатные электронные книги - Project Gutenberg. https://mybook.ru/catalog/books/free/ - Бесплатные книги.
  http://greylib.align.ru/ - Бібліотека Хуршида Даврона. 
http://bestbooks.ru/ - BestBooks.RU - онлайн библиотека. 
https://velib.com/ - Виртуальная электронная библиотека ВВМ.
  http://www.interlit2001.com/ - Интер Лит – международный литературный клуб. http://militera.lib.ru/ - «Милитера» : военная литература. 
http://www.rusf.ru/books/ - Русская фантастика. 
http://feb-web.ru/ - Фундаментальная электронная библиотека. 
http://koapp.narod.ru/ - Электронная библиотека фонда КОАП.
https://www.library.hbs.edu/ - Гарвардська бібліотека онлайн. 
http://www.iubip.ru/library/links/libraries/foreign/schools – Бібліотеки та електронні каталоги найбільших бібліотек зарубіжних вищих навчальних закладів.
  http://prozhito.org/ - Особисті щоденники XX ст. 
http://www.loyalbooks.com/ - Бібліотека безкоштовних електронних та аудіокниг різними мовами.


понеділок, 23 березня 2020 р.

Віртуальні екскурсії


Екскурсії, що не залишать байдужим жодного освітянина!


Якби раніше комусь сказали, що люди матимуть змогу подорожувати світом, зазирати до відомих музеїв та відвідувати славетні бібліотеки та не виходити при цьом з дому, це викликало б сміх, такого точно мрійника вважали б навіженим. На щастя, ми живемо в цифрову епоху, що подарувала нам безліч можливостей! Тож скористаймося ними та відвідаймо цікаві музеї!

"На урок" підготували добірку із семи віртуальних екскурсій, що корисно переглянути як для естетичного задоволення, так і для освітніх цілей!

1. Smithsonian National Museum of Natural History (США, Вашингтон)

Національний музей природничої історії у Вашингтоні – один із найпопулярніших музеїв у світі. Віртуальна екскурсія дозволяє побачити близько 145 мільйонів експонатів у таких залах як: «Ссавці», «Комахи», «Динозаври», «Палеобіологія», «Зал походження людини», «Геологія, дорогоцінні камені та мінерали». Тут можна побачити найбільшу гордість музею – африканського слона, а також 52-футову модель акули, численні види рослин та тварин із Австралії, павільйон із метеликами та безліч інших дивовижних експонатів.

2. Люксембурзький Палац (Франція, Париж)


Люксембурзький Палац колись був королівською резиденцією, певний час – в'язницею, а нині тут працює Сенат. У цій будівлі є музей, створений у 1750 році. Стиль Палацу – поєднання бароко та ренесансу, а інтер'єри будівлі розписав знаменитий художник Рубенс.

Екскурсії тут проводять дуже рідко, оскільки туристи заважають працювати парламенту Франції. На щастя, віртуальною екскурсією можна насолоджуватися будь-де і у будь-який час. У палаці бували Віктор Гюго, Ернест Хемінгуей, Бодлер, Оноре де Бальзак, Сартр та Верлен. А тепер і ви маєте можливість «прогулятися» ним! А гуляти дуже зручно – варто лише натискати на стрілочки. Отримайте від побаченого естетичне задоволення!

3. Musei Capitolini (Італія, Рим)


Віртуальна прогулянка у Римському Капітолійському музеї подарує вам знайомство з такими шедеврами як «Венера Капітолійська» та бронзова кінна статуя Марка Аврелія, а ще ви можете зазирнути до галереї з бюстами римських імператорів.

На жаль, під час віртуальної екскурсії ви побачите далеко не всі експонати, але про деякі з них варто розповісти дітям. Так, саме у цьому музеї знаходиться статуя легендарної Капітолійської Вовчиці з Ромулом та Ремом (міфічні засновники Риму). Крім того, у Римському Капітолійському музеї є картинна галерея (Пінакотека) з картинами та мозаїками найвідоміших митців: Рубенса, Веронезе, Тиціана, Веласкеса, Гверчіно і Караваджо. Зацікавили? Така екскурсія точно сподобається і вам, і вашим вихованцям!

4. Лувр (Франція, Париж)
Лувр – один із найбільших художніх музеїв світу! Під час віртуальної екскурсії ви ознайомитесь із його найпопулярнішими експонатами – творами Мікеланджело, єгипетськими старожитностями тощо. Кожну з доступних у програмі локацій ви можете оглянути у форматі 360 градусів, а якщо натиснете на деякі з артефактів, то отримаєте додаткову інформацію про них. 
На жаль, тут ви не побачите знаменитої картини Леонардо да Вінчі – «Портрет пані Лізи дель Джокондо» («Мона Ліза»), а також статую Венери Мілоської. Утім, про те, що ці експонати є в музеї, діти мають знати!

5. Anatomical Museum (Україна, Івано-Франківськ)


У музеї Івано-Франківського медичного університету виставлено понад 500 експонатів (власник музею планує розмістити ще близько тисячі експонатів!). Тут у скляних банках зберігаються зразки тканин, скелети, черепи, та навіть фрагменти людських тіл! Гордість музею – м'язовий труп, який відвідувачі прозвали «муміфікованим тілом». У цьому музеї не лише проводять екскурсії, його також часто відвідують майбутні лікарі, які бажають отримати нові знання.

Віртуальна прогулянка буде особливо корисною для дітей, які вивчають анатомію!

6. The National Museum of Computing (Великобританія; Блетчлі Парк)


У Національному музеї обчислювальної техніки знаходиться неймовірна колекція комп'ютерів. Тут можна побачити як машини 1940-х років, так і сучасне обладнання. І все у робочому стані! Крім того, тут наглядно показано історію механічних та електронних калькуляторів, а також продемонстровано розвиток інтернет-технологій.

Геймерів зацікавить виставка ігрових консолей відеоігор із різних епох!

7. 3D Landmark Scan Botanical Gardens (США; Баффало)


Ботанічний сад Баффало відомий своїми екзотичними рослинами. Тут ви побачите орхідеї, бамбук, пальми, імбир та інші види рослин із Азії. Біля фонтану можна помилуватися статуєю Будди та чайний будиночок із кедра. Тут панує спокійна атмосфера, тож навіть не віриться, що раніше на цьому ж місці, була презентована тема тропічного лісу із топіарними фігурами динозаврів (об'ємні фігури з металічним корпусом, покриті штучним газоном).

Кожну з представлених віртуальних екскурсій можна використовувати як під час занять, так і для дистанційного навчання. А можна просто для розваги! 

субота, 21 березня 2020 р.

четвер, 12 березня 2020 р.

Дистанційне навчання



Шановні учні, батьки!

 Наша школа, у зв'язку з загальнодержавним карантином, вимушена перейти на дистанційну форму навчання.

Для забезпечення безеперервності навчання педагогічним колективом було створено електронні платформи для дистанційного навчання по класах.

Посилання👇
0️⃣ клас - https://diseducation0class.blogspot.com/
1️⃣клас - https://starshovask.blogspot.com/
2️⃣клас - https://diseducation2class.blogspot.com/
3️⃣клас - https://sites.google.com/…/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D…
4️⃣клас - https://4classchornozemne.blogspot.com/
5️⃣клас - https://blovchitel.blogspot.com/
6️⃣клас - https://distanciynaosvita6klas.blogspot.com/
7️⃣клас - https://7klasdist.blogspot.com/
8️⃣ і 🔟класи - https://8and10claschornozemne.blogspot.com/
9️⃣клас - https://9clchornozemne.blogspot.com/
1️⃣1️⃣клас - https://11claschornozemne.blogspot.com/

 Школа працює, навчання продовжується!☝️

Маємо надію, що нам всім сподобається відкривати для себе новий формат навчання!☺️☺️😉

Чекаємо на зворотний зв`язок!

Всім успіхів!📝

Слідкуйте за оновленнями!🔍


понеділок, 9 березня 2020 р.

9 - 10 березня - Шевченкіада

Вірші Тараса Шевченка
 у виконанні українських рок-гуртів

Тарас Григорович Шевченко, безсумнівно, постать велична та унікальна. Його творчість внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів та залучила її до кращих досягнень світової літератури. Проте серед імен геніальних поетів важко назвати того, чиї вірші гармонійно перелились у музичні твори й охопили майже всі музичні жанри.

Для більшості українців знайомство з творчістю Тараса Шевченка починається зі школи. Та часто через заштамповані фрази про Кобзаря, там воно й закінчується. Однак, впродовж останніх років все частіше можна почути Шевченкові вірші, виконані під гучну рок-музику чи танцювальні мотиви. Таким чином, ми по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкриваємо для себе Шевченка актуального та модного.

Сайт "То є Львів" пропонує збірку сучасних українських виконавців, які створили кавер на Шевченка.



Кому вниз





Скрябін





Тартак





Бандурбенд





Kozak System




Цікаві факти

   Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. 
   Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.     1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. 
   Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
   Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

вівторок, 3 березня 2020 р.

Всесвітній День дикої природи

Цікаві факти

Відомо, що кажани є єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво, коли вилітають з печери. 



Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день. 


Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок. 




Метелики розрізняють смак своїми ногами. 



Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. Щоб виконувати свої дієтичні потреби, вони повинні їсти принаймні до 12,7 кг. бамбука. 


Всі білі ведмеді лівші, або, вірніше, ліволапі.





Дитинчата жирафів можуть стояти вже протягом півгодини після народження. 



Щури сміються, коли їх лоскочуть
 і під час ігор. 




Дельфіни, коли сплять, роблять це однією половиною мозку і з одним закритим оком. 




Алігатори були приблизно 
за 150 мільйонів років. 




Названа завдяки своїми чудодійним здібностям амазонская ящірка "Ісус Христос", може бігати по воді.





20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205). Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.
Раніше, в рішенні 16-ї сесії Конференції Сторін СІТЕС (КС-16), що проходила в Бангкоку 3-14 березня 2013 року, було також запропоновано проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Спонсором резолюції СІТЕС виступило Королівство Таїланду, яке здійснювало у себе Конференцію КС-16 і подала результати КС-16 Генеральній Асамблеї ООН.

Всесвітній День письменника

Цікаві факти

   Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки.
   Корнія Чуковського насправді звали Микола Васильович Корнейчуков.
    Джек Лондон був соціалістом, а крім того - першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.
    Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані.
    Едгар Аллан По все життя боявся темряви, а Оноре де Бальзак завжди писав у темряві. 

    Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок - блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів - машинка для зав’язування краваток!
   Діккенс не міг працювати, якщо столи і стільці в його кабінеті не стояли так, як треба, 
а у Лорда Байрона було чотири домашніх гусака, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах.

   Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році.
Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.
Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, „виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов’язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це можливо. ПЕН-клуб виступає на захист свободи преси і проти необгрунтованого застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високих форм політичної і економічної організації потребує вільної критики уряду, органів управління і політичних інститутів. Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов’язуються виступати проти таких негативних аспектів свободної преси, як неправдиві публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденціозно безчесна їх інтерпретація заради політичних, групових або особистих цілей”.

Національний тиждень читання

          З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменни...